• 5
  • 4
  • 3
  • ایمن فراز1
  • ایمن فراز

   آرشیو اخبار   |   عناوین خبری :

ورود کاربران

ایمیل
رمز عبور
عضویت
یادآوری رمز عبور

خبرنامه

نام:
*ایمیل:
*موبایل:
تازه سازی غیر حساس به حروف بزرگ و کوچک  
*درج کد

نظر سنجی

نظر شما در مورد طراحی سایت جدید چیست؟

  • عالی
  • خوب
  • متوسط
Ajax Loader

باتری یو پی اس

باتری یو پی اس

باتری ها از مهمترین اجزاء تشکیل دهنده یوپی اس محسوب می شوند و به هنگام خارج شدن منبع توان ورودی از رواداری های مجاز و یا قطع کامل آن ، توان مورد نیاز خروجی توسط اینورتر و انرژی ذخیره شده باتری تامین می گردد . معمولا باتریها با دو مشخصه آمپرساعت و ولتاژ  معرفی می شوند . باتری های مورد استفاده در سیستم های یوپی اس معمولا از  نوع سیلدلیداسید انتخاب می گردند .


باتری های سیلد لید اسید                                                                                                                                

 در این باتری ها به دلیل ساختار فیزیکی و شیمیایی امکان ریزش اسید و متصاعد شدن گاز به خارج وجود ندارد و اسید در آنها کاملا مهار شده است . از مزایای این باتریها می توان به Maintenance free بودن آنها اشاره کرد ( نیاز به سرویس و نگهداری ندارند ) . این باتری ها را می توان در دشارژهای عمیق مورد استفاده قرار داد .


 عوامل موثر بر طول عمر باتری های VRLA :

توجه : شرکت های تولید کننده باتری ، مقادیر و نمودارهای متفاوتی را در زمینه, storage, service life, DOD …. برای مدل های گوناگون باتری ارائه می دهند ، بنابراین, به منحنی های مرتبط با باتری های مورد استفاده خود توجه نمایید . بدیهی است بایستی فروشنده باتری ، خریدار را از این نکات آگاه نماید . 

  • نگهداری و استفاده از باتری در دمای حدود   20  ( تهویه محفظه باتری و یا اتاق در نظر گرفته می شود.) 

    بهترین دما جهت استفاده و کارکرد باتری ، دمای حدود 20 درجه سانتیگراد است  همان طور که در نمودار فوق مشاهده می شود  به ازای افزایش دما از 25 به 35 درجه سانتیگراد ، حدود 50% از طول عمر باتری کاسته می شود  از اینرو توصیه می شود علاوه بر مراقبت دمای محیط و رعایت تهویه مناسب از قرار دادن باتریها درکنار تجهیزات گرما زا ، تابش مستقیم نور خورشید و مکانهای بسته نظیر کمد خودداری شود . ( حداقل فاصله باتریها از موانع جانبی مانند دیوار ، دستگاه یوپی اس و...10 سانتی متر در نظر گرفته شود .)

  • DOD(Deep Of Discharge)i دفعات و عمق.دشارژ                                                                                           

نمودارهای DOD مربوط به هر باتری ملاحظه  و در نظر گرفته شود بدیهی است هر چه دفعات و عمق دشارژ بیشتر باشد طول عمر باتری کاهش می یابد.

نمودار فوق نشان می دهد  در صورت تخلیه و دشارژ باتری تا 100% ظرفیتش و شارژ مجدد آن ، پس از 250 بار ، باتری مذکور غیر قابل استفاده خواهد بود . اما در صورتی که تخلیه و دشارژ باتری هر بار تا 30% ظرفیت باتری اتفاق بیافتد ، این عمل تا حدود 1200 بار قابل اجرا می باشد . البته این نمودار در صورتی معتبر است که دمای محیط حدود 25 درجه سانتیگراد بوده و شارژر نیز از مشخصه های کاری خوبی برخوردار باشد .

 

  • شرایط نگهداری و انبارداری باتری 

طبق نمودار فوق مشاهده  میشود که هرچه دمای محیط نگهداری باتری کمتر باشد مدت زمان نگهداری آن بیشتر خواهد بود . با فرض این که ظرفیت باتری ها  در زمان  اولیه نگهداری ، 100% باشد با  گذشت زمان و یا افزایش دمای محیط ،  ظرفیت باتری ها  کاهش می یابد  . مثلا طبق نمودار فوق در صورت نگهداری باتری در دمای 40 درجه سانتیگراد به مدت 4 ماه و نیم ، ظرفیت باتری به 60% ظرفیت کل آن خواهد رسید و در صورت عدم توجه به این مطلب و گذشت زمان ، امکان شارژکردن و رسیدن باتری به 100% ظرفیت اولیه نخواهد بود و باتری ها در این حالت آسیب دیده محسوب می شوند.
شرکت ایمن فراز نیز با رعایت استانداردهای فوق جهت تامین زمان برقدهی مورد نیاز باتری های سیلدلیداسید با ظرفیت های زیر را ارائه می نماید :
12V/7.2AH
12V/18AH
12V/28AH
12V/42AH
12V/65AH
12V/100AH
خواهشمند است جهت دریافت لیست قیمت و یا مشخصات فنی با دفتر مرکزی تماس بگیرید.